Загальна інформація
Запорізький інститут державного та муніципального управління, 1998 р., спеціальність – правознавство, кваліфікація – юрист; Класичний приватний університет, 2008 р. спеціальність – педагогіка вищої школи кваліфікація – магістр з педагогіки вищої школи; Кандидат юридичних наук, 12.00.06 – Земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсне право; «Локальні нормативно-правові акти сільськогосподарських кооперативів»; Доцент кафедри трудового, земельного та господарського права, вчене звання доцента, 2014 р., атестат доцента 12ДЦ № 037190.
кафедра управління у сфері цивільного захисту.
.
- Website: https://chipb.dsns.gov.ua/
- Телефон: +38 0472 550959
- Email: Bileka_Alina@chipb.org.in
- Місто: Черкаси 18000, Україна
- Ступінь освіти: 1) Спеціаліст; 2) Магістр
- Науковий ступінь: Кандидат юридичних наук
Резюме
Резюме
Аліна Білека
Запорізький інститут державного та муніципального управління, 1998 р., спеціальність – правознавство, кваліфікація – юрист; Класичний приватний університет, 2008 р. спеціальність – педагогіка вищої школи кваліфікація – магістр з педагогіки вищої школи; Кандидат юридичних наук, 12.00.06 – Земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсне право; «Локальні нормативно-правові акти сільськогосподарських кооперативів»; Доцент кафедри трудового, земельного та господарського права, вчене звання доцента, 2014 р., атестат доцента 12ДЦ № 037190..
- Онопрієнка 8, м. Черкаси, 18000
- (0472) 55-09-59
- Bileka_Alina@chipb.org.in
Освіта
1) Спеціаліст; 2) Магістр
Документ не додано
1) 1992-1998; 2) 2007-2008
Вища
Наукові здобутки
Науковий ступінь:
Кандидат юридичних наук
Документ не додано
2011
Вчене звання:
Доцент
2014
Наукові інтереси
- Аграрне, земельне та екологічне право
Дисципліни
У поточному навчальному році Аліна Білека викладає наступні дисципліни:
Екологічне право
Програма вивчення вибіркового компонента «Екологічне право» складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 081 «Право». Вивчення екологічного права України є важливою складовою еколого-правової освіти здобувачів вищої освіти, яка набуває особливого значення у період становлення, розвитку та зміцнення державності, прискорення реформування екологічних правовідносин в Україні та суттєвого оновлення правового підґрунтя регламентації екологічних відносин комплексною галуззю екологічного законодавства. При вивчені екологічного права здобувачі вищої освіти мають оволодіти навичками самостійної роботи з нормативно-правовими актами, еколого-правовою літературою, матеріалами судової практики, засвоїти сутність еколого-правових категорій, зміст еколого-правових інститутів, навчитися розуміти конкретний зміст норм екологічного права, тлумачити їх та правильно застосовувати при вирішенні конкретних справ, розуміти та правильно тлумачити роз’яснення Пленуму Верховного Суду та рішення Конституційного Суду України, набути досвіду науково-дослідної роботи у галузі екологічного права. Предметом вивчення навчальної дисципліни є суспільні відносини, що складаються з приводу охорони навколишнього природного середовища, приналежності та використання природних ресурсів (земель, вод, надр, тваринного та рослинного світу, атмосферного повітря), забезпечення екологічної безпеки.
Судові та правоохоронні органи
Програма навчальної дисципліни «Судові та правоохоронні органи» складена відповідно до освітньої програми Право підготовки здобувачів на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти спеціальності 081 Право. «Судові та правоохоронні органи» є однією із вступних навчальних дисциплін, яка дає вихідні знання про судову та правоохоронну діяльність та систему спеціально уповноважених на її здійснення органів та посадових осіб. Коло таких органів досить широке. Традиційно до них належать суди, прокуратура, органи досудового розслідування, органи юстиції, органи внутрішніх справ, органи Служби безпеки України, адвокатура, нотаріат. Предметом вивчення навчальної дисципліни є система знань про компетенцію та принципи організації та діяльності, систему і структуру судових та правоохоронних органів, про завдання та напрямки їх діяльності, про взаємодію між ними й державними органами різних гілок влади.
Цивільне право
Програма навчальної дисципліни «Цивільне право» для підготовки здобувачів вищої освіти за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти в галузі знань 08 «Право» за спеціальністю 081 «Право» розроблена відповідно до освітньо-професійної програми. Предметом вивчення навчальної дисципліни є: основні принципи, доктринальні засади, правові джерела, окремі поняття, терміни, визначення, дефініції, юридичні категорії та інститути загальної та особливої частин цивільного права; особистих немайнових прав, речового права, права інтелектуальної власності, зобов’язального права, специфіка правового регулювання особистих немайнових та майнових відносин, заснованих на юридичній рівності, вільному волевиявленню та майновій самостійності їх учасників відносин.
Цивільний процес
Програма вивчення професійного обов’язкового компонента «Цивільний процес» складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 081 «Право». Предметом вивчення навчальної дисципліни є цивільне процесуальне право, як галузь права, що регулює суспільні відносини у сфері здійснення правосуддя у цивільних справах.
Сімейне право
Програма вивчення професійного обов’язкового компонента «Сімейне право» складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 081 «Право». Предметом вивчення навчальної дисципліни є сімейне право, як галузь права. Сімейне право регулює як внутрішньо-сімейні відносини, так і пов’язані з ними інші відносини, наприклад, порядок реєстрації шлюбу, опіку, піклування та ін.
Цивільно-процесуальне провадження
Програма навчальної дисципліни «Цивільно-процесуальне провадження» для підготовки здобувачів вищої освіти за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти в галузі знань 08 «Право» за спеціальністю 081 «Право» розроблена відповідно до освітньо-професійної програми. Предметом вивчення навчальної дисципліни цивільно-процесуальне провадження є загальний процесуальний порядок розгляду і вирішення цивільних справ у судах.
Сертифікати, відзнаки, підвищення кваліфікації
- Усі
- Підвищення кваліфікації
- Сертифікати
- Грамоти, відзнаки
Наукові публікації
Посилання Scopus: https://www.scopus.com/home.uri?zone=header&origin=AuthorNamesList
Посилання Orcid: https://orcid.org/orcid-search/search?searchQuery=0000-0001-8096-8887
Посилання Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=rLPUTJEAAAAJ&hl=ru
Методичні публікації
Навчально-методичний посібникправо20236844 |
"Міжнародне право: Навчально-методичний посібник (збірник лекцій та матеріалів для самостійної роботи для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 081 Право)." Автори: БІЛЕКА А. , ДУЛГЕРОВА О., Email автора (співавтора): Bileka_Alina@chipb.org.in |