Марія Дмитренко

Загальна інформація

Закінчила Київський державний педагогічний інститут імені О.М.Горького. 2006 року захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 09.00.03 - "соціальна філософія та філософія історії". 2007 року отримала вчене звання "доцент". 2014 року захистила докторську дисертацію за спеціальністю 09.00.04 - "філософська антропологія, філософія культури". 2015 року отримала вчене звання "професор". На даний час займаю посаду професора кафедри суспільних наук факультету цивільного захисту Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля НУЦЗ України.

кафедра психології діяльності в особливих умовах.

.

  • Website: https://chipb.dsns.gov.ua/
  • Телефон: +38 0472 550959
  • Email: Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in
  • Місто: Черкаси 18000, Україна
  • Ступінь освіти: Спеціаліст
  • Науковий ступінь: Доктор філософських наук

Резюме

Резюме

Марія  Дмитренко

Закінчила Київський державний педагогічний інститут імені О.М.Горького. 2006 року захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 09.00.03 - "соціальна філософія та філософія історії". 2007 року отримала вчене звання "доцент". 2014 року захистила докторську дисертацію за спеціальністю 09.00.04 - "філософська антропологія, філософія культури". 2015 року отримала вчене звання "професор". На даний час займаю посаду професора кафедри суспільних наук факультету цивільного захисту Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля НУЦЗ України..

  • Онопрієнка 8, м. Черкаси, 18000
  • (0472) 55-09-59
  • Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in

Освіта

Спеціаліст

Документ не додано

None

Київський державний педагогічний інститут імені О.М.Горького

Наукові здобутки

Науковий ступінь:

Доктор філософських наук

Документ не додано

2014

Вчене звання:

Професор

2015

Наукові інтереси

  • Філософські проблеми культури, проблеми соціокультурної комунікації, екзистенціальні виміри існування сучасної людини

Дисципліни

У поточному навчальному році Марія Дмитренко викладає наступні дисципліни:

КОНФЛІКТОЛОГІЯ


Анотація Одним із наслідків ускладнення соціально-економічної та політичної ситуації в різних країнах світу, процесу швидкої зміни суспільства є бурхливе зростання кількості та різноманітності соціальних конфліктів. Це цілком природній процес. Для того, щоб оцінювати конфліктогенність рішень, що приймаються, попереджувати виникнення та деструктивний розвиток конфліктів кожний керівник має володіти необхідними знаннями про конфлікт як явище, що постійно супроводжує людське життя та загрожує йому. Місце конфліктології серед інших наук – на перехресті психології та соціології. Курс тісно пов’язаний із дисциплінами управління персоналом, менеджментом, психологією управління, комунікаціями в менеджменті тощо. Зміст програми враховує всі нюанси підготовки майбутніх психологів. Вивчення дисципліни ґрунтується на знаннях інших фундаментальних, базових та нормативних дисциплін. Вивчення дисципліни «Конфліктологія» студентами починається після того, як розглянуто більшість курсів гуманітарного циклу, а саме «Соціологія» та «Основи психології та педагогіки». Крім того, з циклу фундаментальних курсів вивченню повинні передувати курси «Філософія», «Політологія», «Психологія управління та кадровий менеджмент» тощо.

ОРГАНІЗАЦІЙНА ПСИХОЛОГІЯ


Анотація Знання отримані під час вивчення навчальної дисципліни «Організаційна психологія» дозволяють здобувачам вищої освіти отримати знання особливостей поведінки людей і груп в організаціях, механізмів які регулюють поведінку, впровадження змін в організаційну середу, з метою підвищення ефективності праці персоналу, критично осмислювати основні теорій, принципи, методи дисципліни, здійснювати психологічний аналіз професійної діяльності, сформувати системи наукових понять і науково впорядкованих базових уявлень про всі суттєві аспекти функціонування організації, формують системний науковий світогляд, уміння креативно мислити, формулювати висновки і розробляти рекомендації щодо поліпшення діяльності організацій. Даний курс передбачає теоретичне і практичне оволодіння знаннями з вирішення психологічних проблем в організаційно - управлінській сфері підрозділів ДСНС України, підприємств, організацій, установ різних форм власності, з формування управлінського мислення, заснованого на розумінні суті і основних закономірностей психології управління та психологічних основ функціонування організації в діяльності сучасних підприємств, визначення психологічних засобів оптимізації управління організацією, психологічних методів прийняття у співробітниками цінностей і цілей організації, особливостей формування групи і команди для виконання спільної діяльності, психологічної підтримки нововведення в організації. Відмінною особливістю даної дисципліни є те, що вона на основі наукового аналізу поведінки індивідів, груп, організацій надає можливість зрозуміти, передбачити і вдосконалити індивідуальне виконання поставлених завдань і функціонування організації в цілому з урахуванням впливу зовнішнього середовища.



ЕТНОПСИХОЛОГІЯ ТА МІЖКУЛЬТУРНА ВЗАЄМОДІЯ


Анотація Значення навчальної дисципліни «Етнопсихологія та міжкультурна взаємодія» обумовлено зростанням у новітній історії України кількості етнічних конфліктних проявів. Відшукати способи розв’язання цих конфліктів без розуміння свідомих і підсвідомих намагань людей, об’єднаних в етнічну спільноту, неможливо. Водночас, курс «Етнопсихологія та міжкультурна взаємодія» є теоретичною основою для формування у майбутніх психологів здатності відслідковувати прояви психіки, які визначаються належністю до певної етнічної групи, визначати міру їх впливу на життєдіяльність особистості та динамічні прояви соціальної групи. «Етнопсихологія та міжкультурна взаємодія» вивчає національні особливості пізнавальних, емоційно- вольових процесів, а також стани і властивості особистості представників конкретних етносів; різноманітність соціально-психологічних процесів і явищ, що виникають серед конкретних народів; етнічну свідомість і самосвідомість, етнічні цінності та орієнтації, етнічні мрії, етнічні характери; соціально-психологічні фактори етногенезу та таке інше.



ОРГАНІЗАЦІЙНА ПСИХОЛОГІЯ ТА ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІ


Анотація У вітчизняній науковій практиці організаційна психологія розглядається як прикладна галузь соціальної психології. Також у предметну сферу організаційної психології включаються дослідження, які стосуються психології праці, інженерної психології, психології управління, психології підприємницької діяльності, економічної психології. У програму курсу увійшли теми, що пов'язані з методологічними проблемами організаційної психології і напрямами в аналізі й описі організацій; розгляду організації як соціальної системи, базовою детермінантою якої є психологічна складова. Важливими є проблеми вивчення основних підходів у дослідженні організації, психологічний аналіз структурно-функціональних особливостей організації, організаційна поведінка і взаємодія, поведінка людини в умовах організації; розвиток організації, корпоративна культура організації; соціально-психологічний клімат; управління інноваціями в організації; гендерні аспекти в організації; управління організаційними конфліктами. Також вивчається зміст та особливості діяльності психологів в організації, основні технології роботи організаційних психологів з менеджерами та персоналом організації. Відмінною особливістю даної дисципліни є те, що вона на основі наукового аналізу поведінки індивідів, груп, організацій надає можливість зрозуміти, передбачити і вдосконалити індивідуальне виконання поставлених завдань і функціонування організації в цілому з урахуванням впливу зовнішнього середовища.



СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО МОТИВАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ПЕРСОНАЛУ


Анотація Навчальна дисципліна «Сучасні підходи до мотивації діяльності та персоналу» для підготовки здобувачів за другим (магістерським) рівнем вищої освіти спеціальності 053 «Психологія», є вибірковим предметом, що має на меті сформувати чітке розуміння сучасних підходів до мотивації професійної діяльності та ефективних методів спонукання персоналу до діяльності; навчити усвідомлювати маніпулятивні стратегії, протистояти впливу й використовувати захисні механізми психіки. Знання отримані під час вивчення навчальної дисципліни допоможуть розвити практичні уміння, що забезпечують творчість та ініціативу в професійній діяльності, навички їх використовувати під час вирішення завдань наукового та професійного характеру.


Сертифікати, відзнаки, підвищення кваліфікації

  • Усі
  • Підвищення кваліфікації
  • Сертифікати
  • Грамоти, відзнаки

Відзнаки, нагороди

Відзнаки, нагороди

Відзнаки, нагороди

Відзнаки, нагороди

Відзнаки, нагороди

Відзнаки, нагороди

Відзнаки, нагороди

Відзнаки, нагороди

Відзнаки, нагороди

Підвищення кваліфікації

Підвищення кваліфікації

Підвищення кваліфікації

Сертифікати, патенти тощо

Наукові публікації

Посилання Orcid: https://orcid.org/0000-0002-8338-4032

Посилання Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=SwnMGacAAAAJ&hl=uk

свідоцтво про авторське право 
фахове видання 
1958 
УДК: не зазначено
Email автора (співавтора):
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in

Авторський колектив:  Дмитренко Марія Йосипівна

"Підручник "Психологія управління та кадровий менеджмент""

Видавник: не зазначено
стаття 
Scopus/Web of Science 
 
1959 
УДК: не зазначено
Email автора (співавтора):
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in

Авторський колектив:  Stanislava Pasieka, Mariana Bil, Maria Dmytrenko, Viktoriia Krasnomovets

"Global Transformation of Employment as a Factor of Country’s Labor Market Development"

Формула / Реферат: Abstract The global transformation of employment is a comprehensive process that changes the principles of market relations and defines the interstate commonality of requirements for the use of labor potential. In case of inconsistency of the global transformation of employment with national pecul…
Видавник:

Research in World Economy Vol. 11, No. 4, Special Issue, August, 2020


Сторінки: 62-71
Scopus/Web of Science 
 
2749 
УДК: Research in World Economy ISSN
Email автора (співавтора):
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in

Авторський колектив:  Stanislava Pasieka, Mariana Bil, Maria Dmytrenko, Viktoriia Krasnomovets

"Global Transformation of Employment as a Factor of Country’s Labor Market Development."

Формула / Реферат: The global transformation of employment is a comprehensive process that changes the principles of market relations and defines the interstate commonality of requirements for the use of labor potential. In case of inconsistency of the global transformation of employment with national peculiarities, …
Видавник:

Research in World Economy Vol. 11, No. 4, Special Issue


Вид НДР: Маркетинг
Сторінки: Стор.62-71
стаття 
фахове видання 
2024 
2751 
УДК: UDC: 177:061:33
Email автора (співавтора):
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in

Авторський колектив:  Дмитренко М.

"Глобальна соціокультурна парадигма корпоративної культури."

Формула / Реферат: Актуальність . Ми живемо у час, коли корпоративна культура набуває нових рис, стикається з новими викликами та відкриває нові можливості. Процеси глобалізації під впливом сучасного геополітичного та економічного ландшафту змінюють цінності, норми та поведінку в корпоративній культурі б…
Видавник:

Науково-теоретичний альманах Грані. Том 27. Випуск 2


Вид НДР: Філософія
Сторінки: С. 33-37
стаття 
фахове видання 
 
2750 
УДК: УДК 177:316.4
Email автора (співавтора):
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in

Авторський колектив:  О. Проценко, Т. Чубіна, М. Дмитренко.

"Цифрова репрезентація особистості і цифровий етикет."

Формула / Реферат: Стаття присвячена проблемам управління культурою цифрового простору. Автори досліджу- ють феномен електронної репутації як різновид соціального феномену, пов’язаного з авторитетом та владою. Висвітлено сутність електронної репутації як елементу культури консюмеризму. Доведено, що цифровий простір м…
Видавник:

Вісник Львівського університету. Серія філософсько-політологічні студії № 47


Вид НДР: Філософія
Сторінки: с. 61-66
стаття 
фахове видання 
2022 
1961 
УДК: не зазначено
Email автора (співавтора):
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in

Авторський колектив:  О. Проценко, Т. Чубіна, М. Дмитренко

"Етика та інформаційна етика у комунікативному просторі сучасного суспільства"

Формула / Реферат: У статті подано інтерпретацію етики як науки про мораль в її структурно-функціональному вимірі: теоретичному, де має місце загальна система поглядів та концепцій на суспільну та індиві- дуальну мораль, нормативному як сукупності вимог щодо вчинків та дій людини, на основі яких здійснюється регуляці…
Видавник:

Вісник Львівського університету. Серія філософсько-політологічні студії № 44/2022


Сторінки: 99-104
теза конференції 
2021 
2754 
УДК: не зазначено
Email автора (співавтора):
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in

Авторський колектив:  Дмитренко М. Й.

"EFFECTS OF PRAXEOLOGY AND BEHAVIOUR ON ORGANIZATIONAL CULTURE"

Видавник:

Національний університет біоресурсів і природокористування України


Сторінки: С. 33
стаття 
Scopus/Web of Science 
2021 
1960 
УДК: не зазначено
Email автора (співавтора):
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in

Авторський колектив:  Maria Dmytrenko 1 * , Svitlana Nesterenko 2 , Roman Oleksenko 3 , Larysa Yeremenko 4 , Olena Vasylchenko 5

"Management of corporate responsibility in the business environment: Socio-psychological aspect"

Формула / Реферат: Abstract The article considers the methodological approach and recommends practical provisions for the management of corporate responsibility of professionals in the business environment, taking into account the socio-psychological components that ensure the trajectory of stable professional devel…
Видавник:

Scopus Periodicals of Engineering and Natural Sciences


Сторінки: 323-346
теза конференції 
фахове видання 
2020 
2752 
УДК: не зазначено
Email автора (співавтора):
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in

Авторський колектив:  Dmytrenko M.Y.

"INTERNAL AND EXTERNAL FEATURES OF CORPORATE IMAGE"

Видавник:

Інтернет-конференція «Сучасний рух науки» 8-9 жовтня 2020 року м. Дніпро


Вид НДР: Філософія
Сторінки: С. 197-198
теза конференції 
фахове видання 
2020 
2753 
УДК: не зазначено
Email автора (співавтора):
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in

Авторський колектив:  Дмитренко М.Й.

"Корпоративна місія як ключовий етап формування корпоративної культури"

Видавник:

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» м.Харків ХТБ НТУ «ХПІ»


Сторінки: С. 34 -36.

Методичні публікації

Монографія 
суспільна 
2024 
7452 

"Кафедра суспільних наук: Минуле, Сучасне , Майбутнє.Видання II. Колективна монографія."


Автори: За ред. Чубіна Т.Д., Дмитренко М.Й., Усов Д.В.,Федоренко Я.А., Вороновська Л.Г., Горенко Л.М., Косяк С.М., Кришталь А.О.,
Email автора (співавтора):
Voronovska_Liudmyla@chipb.org.in
Horenko_Lesia@chipb.org.in
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in
kryshtal_alina@chipb.org.in
Usov_Dmytro@chipb.org.in
Fedorenko_Yanina@chipb.org.in
Chubina_Tetiana@chipb.org.in

Навчальний посібник 
суспільна 
2024 
7416 

"Організаційна психологія"


Автори: Чубіна Т.Д., Дмитренко М.Й.,
Email автора (співавтора):
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in

Методична розробка 
суспільна 
2024 
7418 

"Методичні рекомендації щодо здійснення освітньої діяльності соціально-гуманітарного напряму на період дії правового режиму воєнного стану"


Автори: Тетяна ЧУБІНА, Дмитро УСОВ, Марія ДМИТРЕНКО, Яніна ФЕДОРЕНКО, Світлана КОСЯК, Людмила ВОРОНОВСЬКА, Аліна КРИШТАЛЬ,
Email автора (співавтора):
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in

Навчальний посібник 
суспільна 
2023 
7415 

"Психологія управління та кадровий менеджмент, 2-ге видання, перерероблене та доповнене"


Автори: Чубіна Т.Д., Дмитренко М.Й.,
Email автора (співавтора):
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in

Методична розробка 
суспільна 
2023 
7417 

"Психологія сексуальності"


Автори: Вороновська Л.Г., Дмитренко М.Й., Кришталь А.О.,
Email автора (співавтора):
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in

Методична розробка 
психологі… 
2020 
5936 

"СОЦІАЛЬНА ТА ПОЛІТИЧНА ПСИХОЛОГІЯ . Методичні вказівки для виконання курсової роботи за напрямом підготовки 053 «Психологія» здобувачів освітнього рівня «бакалавр»"


Автори: за ред. Дмитренко М.Й., Кришталь М.А.,
Email автора (співавтора):
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in

Навчальний посібник 
психологі… 
2020 
5953 

"Психологія управління та кадровий менеджмент: Навчальний посібник /"


Автори: Дмитренко М.Й.,
Email автора (співавтора):
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in

Навчальний посібник 
Суспільна 
2009 
6641 

"Політекономія"


Автори: Горбенко Н.Є., Дмитренко М.Й., Кочума І.Ю.,
Email автора (співавтора):
Dmytrenko_Mariia@chipb.org.in