Василь Ротар

Загальна інформація

У 2010 році закінчив Академію пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля за спеціальністю “пожежна безпека” й отримав кваліфікацію „спеціаліст пожежної безпеки”. Після закінчення навчального закладу залишився в ньому і працював на різних посадах пов’язаних з науковою та викладацькою діяльністю. У 2015 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти, на тему: «Формування правової компетентності майбутніх фахівців із цивільного захисту у процесі професійної підготовки». У 2019 році присвоєне вчене звання доцента. З 2015 року по даний час – доцент кафедри техніки та засобів цивільного захисту Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України

кафедра техніки та засобів цивільного захисту.

.

  • Website: https://chipb.dsns.gov.ua/
  • Телефон: +38 0472 550959
  • Email: Rotar_Vasyl@chipb.org.in
  • Місто: Черкаси 18000, Україна
  • Ступінь освіти: спеціаліст
  • Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук , спеціальність 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

Резюме

Резюме

Василь  Ротар

У 2010 році закінчив Академію пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля за спеціальністю “пожежна безпека” й отримав кваліфікацію „спеціаліст пожежної безпеки”. Після закінчення навчального закладу залишився в ньому і працював на різних посадах пов’язаних з науковою та викладацькою діяльністю. У 2015 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти, на тему: «Формування правової компетентності майбутніх фахівців із цивільного захисту у процесі професійної підготовки». У 2019 році присвоєне вчене звання доцента. З 2015 року по даний час – доцент кафедри техніки та засобів цивільного захисту Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України.

  • Онопрієнка 8, м. Черкаси, 18000
  • (0472) 55-09-59
  • Rotar_Vasyl@chipb.org.in

Освіта

спеціаліст

Документ не додано

2005-2010

Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля

Наукові здобутки

Науковий ступінь:

кандидат педагогічних наук , спеціальність 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

Документ не додано

2015

Вчене звання:

доцент кафедри техніки та засобів цивільного захисту

2019

Наукові інтереси

  • професійна компетентність

Дисципліни

У поточному навчальному році Василь Ротар викладає наступні дисципліни:

Інженерна та аварійно-рятувальна техніка


Навчальна дисципліна «Інженерна та аварійно-рятувальна техніка» спрямована на підготовку фахівців, здатних використовувати інженерні знання для організації, раціональної експлуатації протипожежної, аварійно-рятувальної та спеціальної техніки та розробляти рішення щодо її ефективного використовування під час ліквідації надзвичайних ситуацій. Предметом вивчення навчальної дисципліни «Інженерна та аварійно-рятувальна техніка» є особливості будови, використання та експлуатації інженерної та аварійно-рятувальної техніки, особливості процесів, що відбуваються під час експлуатації інженерної та аварійно-рятувальної техніки, що використовується підрозділами ДСНС України під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, підготовці шляхів руху сил ліквідації надзвичайних ситуацій, проведенні інженерної розвідки та забезпеченні життєдіяльності в умовах табору під час ліквідації надзвичайних ситуацій різного походження.

Засоби індивідуального захисту людини


Метою викладання навчальної дисципліни «Засоби індивідуального захисту людини» є навчання вмілому використанню засобів захисту органів дихання під час гасіння пожеж, ліквідації надзвичайних ситуацій та проведення аварійно-рятувальних робіт в непридатному для дихання середовищі. Завдання дисципліни полягають у: формуванні в майбутнього фахівця чітких знань і вмінь щодо будови і принципу роботи засобів захисту, пожежної та аварійно-рятувальної техніки, і устаткування газодимозахисної служби, правила і прийоми роботи з ним. У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач повинен знати: вимоги і основні положення статутів, настанов, наказів, нормативів по практичному навчанню особового складу газодимозахисної служби; роль та місце газодимозахисної служби у системі оперативної підготовки особового складу оперативно-рятувальної служби цивільного захисту; значення газодимозахисної служби в підвищенні боєздатності підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту; організацію проведення занять з дисципліни з особовим складом підрозділів; призначення, будова, технічні характеристики, принцип роботи, прийоми роботи і обслуговування ізолюючих апаратів, вимоги до баз газодимозахисної служби і контрольних постів; зміст і організацію проведення занять по підготовці газодимозахисника; вимоги правил безпеки праці при проведенні навчально-тренувальних занять та інших видів робіт. вміти: вирішувати задачі, виконувати вправи і нормативи практичного навчання особового складу газодимозахисної служби; практично використовувати ізолюючі апарати, пожежно-рятувальну техніку, устаткування і засоби зв'язку служби; планувати, організовувати, методично правильно проводити заняття по підготовці газодимозахисника; забезпечувати безпечні умови праці особового складу, аналізувати роботу з питань безпеки праці і розробляти методи їх покращення.


Сертифікати, відзнаки, підвищення кваліфікації

  • Усі
  • Підвищення кваліфікації
  • Сертифікати
  • Грамоти, відзнаки

Наукові публікації

Посилання Orcid: https://orcid.org/0000-0001-5752-5762

Посилання Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=M4cYnUoAAAAJ&hl=uk

Методичні публікації