Загальна інформація
У 2009 році закінчив Академію пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля за спеціальністю «пожежна безпека» й отримав кваліфікацію «магістр пожежної безпеки». Після закінчення навчального закладу залишився в ньому і працював на різних посадах пов’язаних з науковою та викладацькою діяльністю: - 2009 - 2010 – викладач та старший викладач кафедри пожежно-профілактичної роботи (навчальні дисципліни, що викладалися: «Пожежна профілактика в населених пунктах», «Пожежна профілактика технологічних процесів», «Організація пожежно-профілактичної роботи»); - 2010 - 2013 – ад’юнкт ад’юнктури Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля; - 2013 - 2018 – доцент кафедри пожежно-профілактичної роботи (навчальні дисципліни, що викладалися: «Пожежна профілактика в населених пунктах», «Пожежна профілактика технологічних процесів», «Організація пожежно-профілактичної роботи», «Системи забезпечення пожежної безпеки об’єктів»); - 2018 - 2019 – доцент кафедри автоматичних систем безпеки та електроустановок (навчальні дисципліни, що викладалися: «Автоматичні системи протипожежного захисту», «Пожежна та виробнича автоматика»); - 2019 - 2024 – доцент кафедри техніки та засобів цивільного захисту (навчальні дисципліни, що викладалися: «Аварійно-рятувальна, інженерна та пожежна техніка», «Організація робіт у непридатному для дихання середовищі», «Організація експлуатації протипожежної техніки»). У 2013 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 05.13.21 – «системи захисту інформації» на тему: «Методи та засоби синтезу операцій розширеного матричного криптографічного перетворення». У 2019 році присвоєне вчене звання доцента кафедри автоматичних систем безпеки та електроустановок. З червня 2024 року по даний час – доцент кафедри організації заходів цивільного захисту Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України. Дисципліни, що викладаються: «Радіаційний, хімічний та біологічний захист», «Професійна безпека і здоров’я», «Культура безпеки», «Екологічна безпека».
Доцент кафедри організації заходів цивільного захисту.
Факультет цивільного захисту.
- Website: https://chipb.dsns.gov.ua/
- Телефон: +38 0472 550959
- Email: Melnyk_Ruslan@chipb.org.in
- Місто: Черкаси 18000, Україна
- Ступінь освіти: магістр пожежної безпеки
- Науковий ступінь: кандидат технічних наук , спеціальність 05.13.21 – системи захисту інформації.
Резюме
Резюме
Руслан Мельник
У 2009 році закінчив Академію пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля за спеціальністю «пожежна безпека» й отримав кваліфікацію «магістр пожежної безпеки». Після закінчення навчального закладу залишився в ньому і працював на різних посадах пов’язаних з науковою та викладацькою діяльністю: - 2009 - 2010 – викладач та старший викладач кафедри пожежно-профілактичної роботи (навчальні дисципліни, що викладалися: «Пожежна профілактика в населених пунктах», «Пожежна профілактика технологічних процесів», «Організація пожежно-профілактичної роботи»); - 2010 - 2013 – ад’юнкт ад’юнктури Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля; - 2013 - 2018 – доцент кафедри пожежно-профілактичної роботи (навчальні дисципліни, що викладалися: «Пожежна профілактика в населених пунктах», «Пожежна профілактика технологічних процесів», «Організація пожежно-профілактичної роботи», «Системи забезпечення пожежної безпеки об’єктів»); - 2018 - 2019 – доцент кафедри автоматичних систем безпеки та електроустановок (навчальні дисципліни, що викладалися: «Автоматичні системи протипожежного захисту», «Пожежна та виробнича автоматика»); - 2019 - 2024 – доцент кафедри техніки та засобів цивільного захисту (навчальні дисципліни, що викладалися: «Аварійно-рятувальна, інженерна та пожежна техніка», «Організація робіт у непридатному для дихання середовищі», «Організація експлуатації протипожежної техніки»). У 2013 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 05.13.21 – «системи захисту інформації» на тему: «Методи та засоби синтезу операцій розширеного матричного криптографічного перетворення». У 2019 році присвоєне вчене звання доцента кафедри автоматичних систем безпеки та електроустановок. З червня 2024 року по даний час – доцент кафедри організації заходів цивільного захисту Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України. Дисципліни, що викладаються: «Радіаційний, хімічний та біологічний захист», «Професійна безпека і здоров’я», «Культура безпеки», «Екологічна безпека»..
- Онопрієнка 8, м. Черкаси, 18000
- (0472) 55-09-59
- Melnyk_Ruslan@chipb.org.in
Освіта
магістр пожежної безпеки
Переглянути документ
2004-2009
Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля
Наукові здобутки
Науковий ступінь:
кандидат технічних наук , спеціальність 05.13.21 – системи захисту інформації.
Переглянути документ
2013 р.
Вчене звання:
доцент кафедри автоматичних систем безпеки та електроустановок
2019
Наукові інтереси
- радіаційний, хімічний та біологічний захист; аварійно-рятувальна та пожежна техніка; автоматичні системи безпеки; системи захисту інформації; пожежна безпека
Дисципліни
У поточному навчальному році Руслан Мельник викладає наступні дисципліни:
Радіаційний, хімічний та біологічний захист
Навчальна дисципліна «Радіаційний, хімічний та біологічний захист» освітньо-професійної програми «Охорона праці» для підготовки здобувачів вищої освіти за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти в галузі знань 26 «Цивільна безпека» за спеціальністю 263 «Цивільна безпека», є базовим предметом, що має на меті сформувати навички у сфері реалізації заходів радіаційного, хімічного та біологічного захисту населення і територій, з урахуванням особливостей майбутньої професійної діяльності випускників. Отримані знання допомагають формуванню свідомого і відповідального ставлення до особистої безпеки та безпеки оточуючих, набуття ними здатності зберігати життя і здоров'я в несприятливих, загрозливих для життя умовах, надання допомоги постраждалим. Курс передбачає формування стійких навичок та формування поглиблених знань, умінь і навичок в області визначення засобів захисту від впливу негативних факторів хімічного, біологічного і радіаційного походження, користування приладами радіаційної та хімічної розвідки, засобами індивідуального та колективного захисту, у відповідності з сучасними науковими уявленнями. Знання отримані під час вивчення навчальної дисципліни допоможуть розвити практичні уміння, що забезпечують творчість та ініціативу в професійній діяльності, навички їх використовувати під час вирішення завдань наукового та професійного характеру.
Професійна безпека і здоров’я
Метою викладання навчальної дисципліни «Професійна безпека і здоров’я» є: набуття загальних компетентностей щодо навиків здійснення безпечної діяльності та системи цінностей, які передбачають соціально відповідальну професійну й повсякденну поведінки, а також здоровий спосіб життя, що є важливими для успішної професійної та повсякденної діяльності.
Культура безпеки
Навчальний курс передбачає оволодіння здобувачами стійких глибоких знань у галузі культури безпеки та безпеки життєдіяльності людини у відповідності з сучасними науковими уявленнями, умінь використовувати набуті знання під час вирішення проблем професійного характеру. Знання отримані під час вивчення дисципліни «Культура безпеки» спрямовані на формування навичок самостійної роботи щодо засвоєння навчального матеріалу з питань безпеки та безпечної професійної діяльності персоналу ДСНС України при виникненні надзвичайних обставин та ситуацій, пов’язаних з підвищеним професійним ризиком; збереження навколишнього середовища та специфіки надання допомоги в умовах надзвичайних ситуацій різного характеру. Отримані знання допоможуть забезпечити активну позицію та формуватимуть навички здійснення безпечної професійній діяльності.
Екологічна безпека
Знання отримані під час вивчення навчальної дисципліни «Екологічна безпека» підготовки здобувачів вищої освіти за другим (магістерським) рівнем вищої освіти в галузі знань 26 «Цивільна безпека» спеціальність - 263 «Цивільна безпека» спрямовані на формування у курсантів (слухачів) базових теоретичних знань, умінь і практичних навичок у сфері забезпечення екологічної безпеки та забезпечення збереження навколишнього природного середовища. Курс передбачає формування стійких навичок та формування поглиблених знань, умінь і навичок в області методології та методів екологічної безпеки, пошуку причин та комплексному аналізу порушення екологічної безпеки та накопичення наукової інформації та обґрунтування комплексу заходів, спрямованих на збереження навколишнього природного середовища.
Сертифікати, відзнаки, підвищення кваліфікації
- Усі
- Підвищення кваліфікації
- Сертифікати
- Грамоти, відзнаки
Наукові публікації
Посилання Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57210817052
Посилання Orcid: https://orcid.org/0000-0002-5622-5642
Посилання Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=m4c9Q-AAAAAJ&hl=uk
Методичні публікації
Навчальний посібниктехнічна20257299 |
"Спеціальні транспортні засоби сил цивільного захисту" Автори: Руслан Мельник, Ольга Мельник, Email автора (співавтора): Melnyk_Olha@chipb.org.in Melnyk_Ruslan@chipb.org.in |
Збірник наукових праць20246995 |
"АНАЛІЗ ХІМІЧНИХ ЗАГРОЗ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХІМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ В УМОВАХ ВІЙНИ" Автори: Мельник Ольга Григорівна, Мельник Руслан Павлович, Email автора (співавтора): Melnyk_Olha@chipb.org.in Melnyk_Ruslan@chipb.org.in |
Навчальний посібниктехнічна20236778 |
"Системи пожежної сигналізації, оповіщування та спостерігання" Автори: В.І. Томенко, Р.П. Мельник, О.Г. Мельник, І.М. Шкарабура, О.В. Костирка, О.О. Зобенко, Email автора (співавтора): zobenko_oleksandr@chipb.org.in Kostyrka_Olesia@chipb.org.in Melnyk_Ruslan@chipb.org.in Melnyk_Olha@chipb.org.in Tomenko_Vitalii@chipb.org.in shkarabura_ihor@chipb.org.in |
Навчальний посібниктехнічна20196634 |
"Практикум з навчальної дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка"" Автори: Мельник О.Г., Мельник Р.П., Email автора (співавтора): Melnyk_Olha@chipb.org.in Melnyk_Ruslan@chipb.org.in |
Навчальний посібникінженерна…20196051 |
"Інженерна та комп’ютерна графіка для фахівців цивільної безпеки. Навчальний посібник" Автори: Мельник О.Г., Мельник Р.П., Чепурний Г.П., Email автора (співавтора): Melnyk_Olha@chipb.org.in Melnyk_Ruslan@chipb.org.in |
Навчальний посібникавтоматика20196055 |
"Системи протипожежного захисту. Навчальний посібник" Автори: Куценко С.В.,Мельник Р.П., Мельник О.Г.,, Email автора (співавтора): Melnyk_Olha@chipb.org.in Melnyk_Ruslan@chipb.org.in |
Навчальний посібниккреслення…20165810 |
"ОСНОВИ ТЕХНІЧНОГО КРЕСЛЕННЯ. навчальний посібник" Автори: Мельник О. Г., Чепурний Г. П., Мельник Р. П., Email автора (співавтора): Melnyk_Olha@chipb.org.in Melnyk_Ruslan@chipb.org.in |
Навчальний посібниктехнічна20166611 |
"Пожежна профілактика в населених пунктах. Частина 1. Протипожежне нормування при проектуванні та експлуатації будівель різного призначення" Автори: Мельник Р.П., Мельник О.Г., Томенко М.Г., Мельник В.П., Email автора (співавтора): Melnyk_Olha@chipb.org.in Melnyk_Ruslan@chipb.org.in tomenko_maryna@chipb.org.in |