Загальна інформація
У 1972 році закінчив Львівське пожежно-технічне училище, а у 1980 році – Вищу інженерну пожежно-технічну школу МВС СРСР за фахом «Інженер протипожежної техніки та безпеки». Трудову діяльність розпочав після закінчення Львівського пожежно-технічного училища у Чернігівському гарнізоні пожежної охорони, де послідовно займав посади від інспектора Державного пожежного нагляду до начальника обласного управління. За час проходження служби був двічі нагороджений медаллю «За відвагу на пожежі» у 1982 та 1986 роках. З перших днів аварії на Чорнобильській АЕС у квітні 1986 року особисто брав участь у ліквідації її наслідків. У грудні 1994 року очолив Черкаське пожежно-технічне училище МВС України. За короткий термін зміг розробити і втілити процес трансформації пожежно-технічного училища в інститут, який здійснював освітню діяльність спочатку за третім рівнем акредитації, а з липня 2002 за найвищим – четвертим рівнем. Почесний професор Черкаського державного технологічного університету (2001 рік), Заслужений працівник освіти України (2004), Дійсний член Академії будівництва України по Черкаському територіальному відділенню. У 1998 році, за відмінні показники в освітньо-науковій діяльності був нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України», а у 2004 році отримав звання «Заслужений працівник освіти України». На даний момент обіймає посаду професора кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт ЧІПБ імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України.
кафедра пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт.
.
- Website: https://chipb.dsns.gov.ua/
- Телефон: +38 0472 550959
- Email: Shkarabura_Mykola@chipb.org.in
- Місто: Черкаси 18000, Україна
- Ступінь освіти: None
- Науковий ступінь: кандидат технічних наук
Резюме
Резюме
Микола Шкарабура
У 1972 році закінчив Львівське пожежно-технічне училище, а у 1980 році – Вищу інженерну пожежно-технічну школу МВС СРСР за фахом «Інженер протипожежної техніки та безпеки». Трудову діяльність розпочав після закінчення Львівського пожежно-технічного училища у Чернігівському гарнізоні пожежної охорони, де послідовно займав посади від інспектора Державного пожежного нагляду до начальника обласного управління. За час проходження служби був двічі нагороджений медаллю «За відвагу на пожежі» у 1982 та 1986 роках. З перших днів аварії на Чорнобильській АЕС у квітні 1986 року особисто брав участь у ліквідації її наслідків. У грудні 1994 року очолив Черкаське пожежно-технічне училище МВС України. За короткий термін зміг розробити і втілити процес трансформації пожежно-технічного училища в інститут, який здійснював освітню діяльність спочатку за третім рівнем акредитації, а з липня 2002 за найвищим – четвертим рівнем. Почесний професор Черкаського державного технологічного університету (2001 рік), Заслужений працівник освіти України (2004), Дійсний член Академії будівництва України по Черкаському територіальному відділенню. У 1998 році, за відмінні показники в освітньо-науковій діяльності був нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України», а у 2004 році отримав звання «Заслужений працівник освіти України». На даний момент обіймає посаду професора кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт ЧІПБ імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України..
- Онопрієнка 8, м. Черкаси, 18000
- (0472) 55-09-59
- Shkarabura_Mykola@chipb.org.in
Освіта
None
Документ не додано
1975-1980
Вища інженерна пожежно-технічна школа МВС СРСР
Наукові здобутки
Науковий ступінь:
кандидат технічних наук
Документ не додано
None
Вчене звання:
доцент кафедри безпеки життєдіяльності, заслужений працівник освіти України
1996
Наукові інтереси
- удосконалення методів та способів проведення оперативних дій під час ліквідування надзвичайних ситуацій та їх наслідків
Дисципліни
У поточному навчальному році Микола Шкарабура викладає наступні дисципліни:
Пожежна тактика
Дисципліна «Пожежна тактика» є фаховою для курсантів та студентів підготовки за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти, галузь знань 26 «Цивільна безпека», спеціальність 261 «Пожежна безпека». Вивчення дисципліни базується на знаннях основ математики, теорія розвитку та припинення горіння, ступені вогнестійкості будівель та їх поведінки в умовах пожежі, пожежно-рятувальної техніки та пожежно-технічного обладнання. Мета вивчення дисципліни – підготовка фахівців, які мають оволодіти компетентностями, потрібними для запобігання виникненню пожеж, обмеження їх розвитку, убезпечення людей, захист матеріальних цінностей, довкілля від впливу небезпечних чинників пожежі, а також створення умов для пожежогасіння; підготовка кваліфікованих фахівців для практичних підрозділів оперативно-рятувальної служби (ОРС), готових до ліквідації пожеж на промислових підприємствах, об’єктах сільського господарства та будівлях житлового та громадського призначення, які володітимуть достатніми теоретичними знаннями з основ оперативно-тактичної діяльності та практичними навичками навчання особового складу караулу для виконання завдань на пожежно-тактичних заняттях, під час гасіння пожеж, ліквідації наслідків аварій і катастроф.
Сертифікати, відзнаки, підвищення кваліфікації
- Усі
- Підвищення кваліфікації
- Сертифікати
- Грамоти, відзнаки
Наукові публікації
стаття379 |
УДК: не зазначено Email автора (співавтора): Stas_Serhii@chipb.org.in Shkarabura_Mykola@chipb.org.in Авторський колектив: Стась С.В. Шкарабура М.Г. Яхно О.М. "Анализ особенностей течения вязкой жидкости в насадках." Видавник:XI Міжнародна науково-практична конференція “Гідроаеромеханіка в інженерній практиці” |