Петро Заїка

Загальна інформація

У 1973 році закінчив Харківське пожежно-технічне училище МВС СРСР за спеціальністю «протипожежна техніка і безпека» й отримав кваліфікацію «пожежний технік». Після закінчення училища працював на посаді інженера відділення державного пожежного нагляду Черкаського міського відділу внутрішніх справ. У 1978 році закінчив Вищу інженерну пожежно-технічну школу МВС СРСР за спеціальністю “протипожежна техніка і безпека” й отримав кваліфікацію „інженер протипожежної техніки і безпеки”. Після закінчення навчального закладу отримав направлення до Черкаського пожежно-технічного училища МВС СРСР на посаду викладача. В подальшому працював в навчальному закладі на різних посадах пов’язаних з науковою та викладацькою діяльністю. У 2003 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 21.06.02 – пожежна безпека на тему: "Дослідження пожежонебезпечних властивостей нітратно-магнієвих сумішей". У 2004 році присвоєне вчене звання доцента. З 2016 року по даний час – доцент кафедри автоматичних систем безпеки та електроустановок факультету пожежної безпеки Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України. Голова ради ветеранів Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту. Голова благодійного фонду «Випускник академії».

кафедра автоматичних систем безпеки та електроустановок.

.

  • Website: https://chipb.dsns.gov.ua/
  • Телефон: +38 0472 550959
  • Email: Zaika_Petro@chipb.org.in
  • Місто: Черкаси 18000, Україна
  • Ступінь освіти: спеціаліст
  • Науковий ступінь: кандидат технічних наук , спеціальність 21.06.02 – пожежна безпека.

Резюме

Резюме

Петро  Заїка

У 1973 році закінчив Харківське пожежно-технічне училище МВС СРСР за спеціальністю «протипожежна техніка і безпека» й отримав кваліфікацію «пожежний технік». Після закінчення училища працював на посаді інженера відділення державного пожежного нагляду Черкаського міського відділу внутрішніх справ. У 1978 році закінчив Вищу інженерну пожежно-технічну школу МВС СРСР за спеціальністю “протипожежна техніка і безпека” й отримав кваліфікацію „інженер протипожежної техніки і безпеки”. Після закінчення навчального закладу отримав направлення до Черкаського пожежно-технічного училища МВС СРСР на посаду викладача. В подальшому працював в навчальному закладі на різних посадах пов’язаних з науковою та викладацькою діяльністю. У 2003 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 21.06.02 – пожежна безпека на тему: "Дослідження пожежонебезпечних властивостей нітратно-магнієвих сумішей". У 2004 році присвоєне вчене звання доцента. З 2016 року по даний час – доцент кафедри автоматичних систем безпеки та електроустановок факультету пожежної безпеки Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України. Голова ради ветеранів Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту. Голова благодійного фонду «Випускник академії»..

  • Онопрієнка 8, м. Черкаси, 18000
  • (0472) 55-09-59
  • Zaika_Petro@chipb.org.in

Освіта

спеціаліст

Документ не додано

1974-1978

Вища інженерна пожежно-технічна школа МВС СРСР

Наукові здобутки

Науковий ступінь:

кандидат технічних наук , спеціальність 21.06.02 – пожежна безпека.

Документ не додано

2003

Вчене звання:

доцент кафедри пожежної профілактики

2004

Наукові інтереси

  • вибухопожежонебезпека піротехнічних виробів, забезпечення пожежної безпеки при виготовленні та використанні нітратно-магнієвих с

Дисципліни

У поточному навчальному році Петро Заїка викладає наступні дисципліни:

Пожежна безпека електроустановок


Вивчення навчальної дисципліни «Пожежна безпека електроустановок» передбачено відповідно до освітньо-професійної програми підготовки за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти в галузі знань 26 «Цивільна безпека» спеціальність - 261 «Пожежна безпека». Теоретичний матеріал дисципліни «Пожежна безпека електроустановок» базується на знаннях отриманих під час вивчення дисциплін циклу загальної (обов’язкової) підготовки: «Фізика», «Хімія», «Загальна електротехніка» та дисциплін циклу професійної (обов’язкової) підготовки: «Теорія розвитку та припинення горіння», «Термодинаміка і теплопередача». Вивчення навчальної дисципліни «Пожежна безпека електроустановок» дозволяє отримати знання, які необхідні для аналізу пожежної небезпеки електричних мереж та електротехнічних виробів (машин, апаратів, установочної та освітлювальної апаратури, електротермічних установок тощо), перевірки протипожежного стану електроустановок на об’єктах різних видів діяльності та форм власності, запобігання появі джерел запалювання електричного походження, в тому числі внаслідок розрядів статичної та атмосферної електрики. Навчальний матеріал, який вивчається дисципліною «Пожежна безпека електроустановок» використовується під час наступного вивчення таких дисциплін як: «Пожежна безпека територій, будівель та споруд», «Пожежна безпека технологічних процесів», «Протипожежна та аварійно-рятувальна техніка», «Автоматичні системи протипожежного захисту».

Електротехніка та безпека електроустановок


Дисципліна «Електротехніка та безпека електроустановок» є фаховою для курсантів та студентів підготовки за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти, галузь знань 26 «Цивільна безпека», спеціальності 263 «Цивільний безпека». Вивчення дисципліни передбачає лекційний курс, практичні та лабораторні заняття. Під час вивчення дисципліни здобувачі вищої освіти отримують знання з електротехніки, які необхідні для організації безпечної експлуатації електричних мереж та електротехнічних виробів (машин, апаратів, установочної та освітлювальної апаратури тощо) та які необхідні для якісного аналізу небезпеки враження людини електричним струмом. Розглядаються питання безпеки електроустановок, зокрема визначення зони класу приміщення за вибухо- пожежонебезпекою, розрахунку електричних кіл за умовами теплового нагрівання, проведення перевірки електротехнічної частини проектів. Метою викладання навчальної дисципліни «Електротехніка та безпека електроустановок» є придбання здобувачами вищої освіти теоретичних знань та практичних навичок, що необхідні для розв’язання практичних питань, пов'язаних з безпечною експлуатацією електроустановок споживачів електроенергії у відповідності з існуючими нормативними документами.


Сертифікати, відзнаки, підвищення кваліфікації

  • Усі
  • Підвищення кваліфікації
  • Сертифікати
  • Грамоти, відзнаки

Підвищення кваліфікації

Сертифікати, патенти тощо

Сертифікати, патенти тощо

Наукові публікації

Посилання Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57221962545

Посилання Orcid: https://orcid.org/0000-0002-6949-4710

стаття 
1540 
УДК: не зазначено
Email автора (співавтора):
Zaika_Petro@chipb.org.in

Авторський колектив:  Заїка П. І. Ващенко В.А.

"Методики для определения скорости горения металлизированных конденсированных систем в различных условиях эксплуатации"

Видавник:

Збірник «Проблеми пожарной безопасности». - № 25, УЦЗ, м. Харків. – С. 38-43.


стаття 
фахове видання 
2020 
2097 
УДК: 614.841.415
Email автора (співавтора):
Zaika_Petro@chipb.org.in
Kryshtal_Mykola@chipb.org.in
nuianzin_oleksandr@chipb.org.in
Perehin_Alina@chipb.org.in

Авторський колектив:  А. В. Перегін, О. М. Нуянзін, М. А. Кришталь,П. І. Заїка

"КОМП’ЮТЕРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ТЕПЛОМАСООБМІНУ У КАМЕРАХ ВОГНЕВИХ ПЕЧЕЙ УСТАНОВОК ДЛЯ ВИПРОБУВАНЬ НА ВОГНЕСТІЙКІСТЬ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ"

Формула / Реферат: Вдосконалення методів та засобів оцінювання вогнестійкості будівельних конструкцій належить до актуальних питань, оскільки, як при експериментальних так і при розрахункових методах визначення існують похибки. За результатами даної роботи встановлено наступне: Метою роботи була розробка комп’ютерної…
Видавник:

Надзвичайні ситуації: попередження та ліквідація»


Вид НДР: Пожежна безпека
Сторінки: 71-79

Методичні публікації

Навчальний посібник 
електроте… 
2022 
6673 

"Спеціальна електротехніка: навчальний посібник / О. М. Землянський, К. І. Мигаленко, П. І. Заїка, В. І. Томенко, С. С. Тарасов, О. О. Зобенко, М. Г. Томенко"


Автори: За ред. Землянський О. М., Мигаленко К. І., Заїка П. І. , Томенко В. І., Тарасов С. С. , Зобенко О. О., Томенко М. Г.,
Email автора (співавтора):
Zaika_Petro@chipb.org.in
Zemlianskyi_Oleksandr@chipb.org.in
Myhalenko_Kostiantyn@chipb.org.in
Tomenko_Vitalii@chipb.org.in

Навчально-методичний посібник 
пож.профі… 
2008 
6921 

"Розрахунок необхідного часу евакуації людей із приміщень під час пожежі: Навчально-методичний посібник."


Автори: Цвіркун С.В., Заїка П.І., Хаткова Л.В,
Email автора (співавтора):
Zaika_Petro@chipb.org.in
khatkova_larysa@chipb.org.in
Tsvirkun_Serhii@chipb.org.in